Hull City - Birmingham, wynik spotkania - 1-1

W ostatnim spotkaniu 36. kolejki Championship drużyny Hull City i Birmingham zmierzyły się na The MKM Stadium. Po zaciętym pojedynku, który odbył się 6 dni temu, obie ekipy podzieliły się punktami, remisując 1-1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Hull City, jednak Birmingham zdołało wyrównać wynik po przerwie, ustalając ostateczny rezultat tego starcia.

Relacja z meczu:

Wspaniale rozpoczął się wieczór na stadionie MKM, gdzie Hull City podejmowało drużynę Birmingham w zaciętym spotkaniu Championship. Atmosfera na trybunach była gorąca, a kibice obu drużyn nie mogli doczekać się pierwszego gwizdka sędziego.

Na murawie zaczęło się dynamicznie, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. W 25. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie - O. Tufan strzałem z bliska pokonał bramkarza Birmingham, J. Greaves zanotował asystę, co wniecało jeszcze większe emocje na trybunach.

Kolejne minuty przynosiły walkę w środku boiska, ale żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać swoich okazji. Mecz nabrał tempa w drugiej połowie, a w 82. minucie to goście zdołali wyrównać wynik. L. Jutkiewicz strzałem głową umieścił piłkę w siatce, a A. Pritchard zanotował asystę, rozgrzewając serca fanów Birmingham.

Do końca meczu obie ekipy dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1, co spotkało się z mieszanych reakcjami na trybunach.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, sędzia Keith Stroud musiał ukarać zawodników za faule. Żółte kartki otrzymali: Alfie Jones z Hull City oraz Jordan James, Ivan Šunjić i Jay Stansfield z Birmingham, podczas gdy żadnej z drużyn nie spotkała czerwona kartka.

Po ostatnim gwizdku sędziego, zawodnicy opuścili boisko z zaciętymi minami, a kibice zastanawiali się nad tym, co przyniosą kolejne mecze dla swoich ulubionych drużyn. Hull City zmierzy się z Stoke City, Leeds oraz Cardiff, natomiast Birmingham spotka się z Middlesbrough, Watfordem oraz QPR. Emocje związane z Championship trwają, a kibice nie mogą się doczekać kolejnych widowisk na angielskich boiskach.