Swansea kontra Hull City, wynik spotkania: 2-2

W niedzielnym starciu w ramach 17. kolejki Championship, drużyny Swansea i Hull City podzieliły się punktami po zaciętym pojedynku. Mecz zakończył się remisem 2-2 pomimo tego, że Swansea prowadziło 2-0 na przerwę. Spotkanie odbyło się na Swansea.com Stadium, a emocje sięgały zenitu wśród kibiców obu ekip.

Sprawozdanie z meczu

Wspaniałe widowisko na Swansea.com Stadium, gdzie miejscowa drużyna podejmowała Hull City. Od samego początku atmosfera była niesamowita, a kibice dopingowali swoje zespoły na każdym kroku. Sędzia główny Dean Whitestone rozpoczął mecz o godzinie 15:00, a chwilę później rozległ się pierwszy gwizdek sygnalizujący rozpoczęcie pojedynku.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 17. minucie, gdy J. Paterson skierował piłkę do bramki, a asystę zanotował O. Cooper. Kibice Swansea oszaleli ze szczęścia, dopingując swoją drużynę jeszcze głośniej. Siedem minut później J. Yates podwyższył prowadzenie, dając swojej drużynie komfortową przewagę 2-0, co było wynikiem do przerwy.

Po przerwie Hull City zdecydowanie zaatakowało, a ich wysiłki zostały nagrodzone w 48. minucie, gdy J. Philogene zdobył gola. Asystę zanotował C. Christie, który później sam wpisał się na listę strzelców w 68. minucie, doprowadzając do wyrównania 2-2. Mecz nabrał niesamowitego tempa, a kibice obu drużyn byli w skrajnym napięciu, wspierając swoje zespoły do ostatnich sekund.

Na boisku nie brakowało emocji, co potwierdzają także żółte kartki - dla gospodarzy został ukarany Jacob Greaves w 60. minucie, a dla gości Scott Twine w 89. minucie. Mimo zaciętej walki, żadna drużyna nie otrzymała czerwonej kartki.

Wynik 2-2 utrzymał się do końcowego gwizdka, dając obu drużynom po jednym punkcie. Następne mecze dla Swansea to starcia z Leeds, Huddersfield i Rotherham, natomiast Hull City czekają pojedynki z Rotherham, Watford i QPR.

Po emocjonującym widowisku zawodnicy oraz kibice opuszczają stadion z myślą o kolejnych wyzwaniach, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w ramach Championship!