Dnia 2023-10-25 18:45 odbyło się spotkanie Birmingham vs Hull City - 0-2

W zaciętym pojedynku 13. kolejki Championship, Hull City wyjechał z wygraną 2-0, pokonując Birmingham na ich własnym terenie, St Andrew's Stadium. Mimo że na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0-1, "Tygrysy" nie dały szans gospodarzom, kontrolując przebieg meczu do ostatniego gwizdka. Zawody odbyły się 25 października 2023 roku o godzinie 18:45 pod okiem sędziego Johna Busby'ego z Anglii. Choć Birmingham walczyło dzielnie, Hull City okazało się być zbyt mocnym rywalem.

Szczegółowy przebieg meczu

Mecz na St Andrew's Stadium, domu Birmingham, rozpoczął się o 18:45. Atmosfera była napięta, widownia oczekiwała zaciętej rywalizacji. Zmagania pomiędzy Birmingham a Hull City otworzyły 13. kolejkę Championship.

Szybko na boisku okazało się, że Hull City nie przyszło tu z zamiarem grania na remis. Już w 12. minucie spotkania, po braku asysty, Liam Delap wprowadził swoją drużynę na prowadzenie, rozbudzając euforię wśród fanów. Mimo prób wyrównania, do przerwy na tablicy wyników widniało 0-1 na korzyść Hull City.

W drugiej połowie napięcie rosło. W 55. minucie meczu sędzia, John Busby, pokazał żółte kartki Kevinowi Long z Birmingham i Liamowi Delap z Hull City. Wyglądało na to, że mecz staje się coraz bardziej intensywny.

W 74. minucie Hull City zadecydowało o wyniku spotkania. J. Philogene, po asyście S. Twine, podwyższył prowadzenie swojego zespołu do 0-2.

W 90. minucie spotkania Juninho Bacuna z Birmingham otrzymał żółtą kartkę, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację dla gospodarzy. Mimo nacisków, Birmingham nie zdołało odrobić strat, kończąc mecz bez zdobytej bramki.

Po meczu

Kolejne spotkania dla obu drużyn nie będą łatwe. Birmingham zmierzy się z Ipswich, Sunderlandem i Sheffield Wednesday. Hull City natomiast spotka się z drużynami West Brom, Huddersfield i Swansea. Po tym zwycięstwie Hull City z pewnością podejdzie do nadchodzących meczów z nową energią, natomiast dla Birmingham porażka będzie lekcją, która - miejmy nadzieję - przyniesie pozytywne efekty w przyszłych spotkaniach.